Genç Meslek Yüksekokulu (MYO) ERASMUS ve EURODESK Yeni Dönem Öğrenci Hareketliliği Hakkında Bilgilendirme Toplantısı

Genç Meslek Yüksekokulu (MYO) Erasmus Koordinatörlüğü tarafından 23 Kasım Salı günü saat 11.00’da öğrencilerimize yönelik ERASMUS ve EURODESK yeni dönem öğrenci hareketliliği hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

MYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya MYO Sekreteri ve koordinatörleri, Üniversitemizin Uluslararası Ofis’inde görevli Öğr. Gör. Semra Çamuka, EURODESK Bingöl temas noktası Çetin Bitmez ve İbrahim Boğatemur ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Toplantıda Erasmus öğrenim hareketliliğinin amacını anlatan Öğr. Gör. Semra Çamuka, Erasmus Programının öğrencilere olan katkıları hakkında bilgilendirmede bulunarak güncel konular ve yeni dönem hareketlilik faaliyetlerinin iş akış süreci hakkında sunum yaptı.

Üniversitemizin EURODESK Bingöl temas noktası Çetin Bitmez ve İbrahim Boğatemur sunumlarında, öğrenci hareketliliği hakkında bilgiler vererek EURODESK’in gençler için eğitim ve gençlik alanlarında sağladığı fırsatlar ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında açıklamalarda bulundular.

Toplantı öğrencilerin sorularına verilen yanıtlardan sonra sonlandı